Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

Pomáháme potřebným
pomáhejte s námi
S-B s.r.o

právě pomáháme


Momentálně vybíráme komu budeme pomáhat v roce 2024. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo by potřeboval finančním darem pomoci, je ideální čas nám dát vědět. Právě on totiž může být vybrán. Právě přijímáme jakékoli tipy od každého z vás. Rádi bychom vybrali osobu, které bychom mohli, i přes nepřízeň osudu, alespoň trochu zpříjemnit život.

Přihlášky a tipy formou žádosti a stručného životopisu prosím zasílejte na e-mail mosnicka@s-b.cz do konce dubna. Děkujeme...
Pravidlo č.1 – Každý rok vybereme do konce května osobu, nebo organizaci, pro kterou se budeme snažit daný rok vybrat finanční postředky.

Pravidlo č.2 – Pokud se podaří vybrat zaměstnancům společnosti například 20.000,- Kč, firma S-B s.r.o. přidá také 20.000,- Kč a vybraná osoba, nebo organizace, obdrží celkem od společnosti 40.000,- Kč.

Pravidlo č.3 – Peníze se vybrané osobě, nebo organizaci, budou předávat každý rok začátkem prosince v předvánočním čase a fotodokumentace z předání bude dostupná na tomto webu.

pomohli jsme


5. ročník / 2024 - Valentýnka
V 5. ročníku jsme pomáhali Valentýnce. Cílem sbírky bylo vybrat částku minimálně 300.000,- Kč, která by rodičům pomohla v boji se zákeřnou chorobou a Valentýnce umožnila brzký návrat mezi své vrstevníky. V rámci sbírky se podařilo vybrat celkem 1.002.774,- Kč. Zaměstnancům firmy se podařilo vybrat 70.316,- Kč, stejnou částkou tedy přispěla i firma S-B s.r.o.. Více informací si můžete přečíst zde.
4. ročník / 2023 - Petr Cihelka
V tomto ročníku jsme pomáhali Petrovi Cihelkovi z Vysokého Chlumce. Petr se narodil s dětskou mozkovou obrnou. Navzdory tomuto handicapu je velkým fanouškem folkové muziky. V rámci sbírky se podařilo vybrat 43.326,- Kč. Stejnou částkou se rozhodla přispět i firma S-B s.r.o., a celkově se nám tedy podařilo panu Cihelkovi předat poukaz v celkové hodnotě 127.930,- Kč. Prostředky budou použity v lednu na rekonstrukci koupelny. Více si můžete přečíst zde.
Vybraná částka 127.930,- Kč byla použita na:
» rekonstrukce koupelny
3. ročník / 2022 - Tomáš Bártů
V tomto ročníku jsme pomáhali třiadvacetiletému Tomáši Bártů z Chlumu. U Tomáše se již v dětství začala projevovat svalová dystrofie. Postupně mu ochabují svaly a momentálně je upoután na invalidní vozík. Pro zvýšení pohyblivosti by velmi uvítal motomed (stroj k procvičování pohybového ústrojí). Naše nadace se mu rozhodla pomoci a povedlo se tak předat částku 129.945,- Kč. Více si můžete přečíst v tomto článku.
Vybraná částka 129.945,- Kč byla použita na:
» robotec toaletní (11.840,- Kč)
» pobyt v rehabilitační nemocnici Beroun (9.100,- Kč)
» mechanický vozík (48.900,- Kč)
» sedák, přesouvací deska (7.344,- Kč)
» motomed (28.900,- Kč)
» zdravotnické potřeby (22.990,- Kč)
2. ročník / 2021 - Simona Lachoutová
V rámci druhého ročníku jsme pomáhali Simoně Lachoutové, která je po úrazu upoutána na invalidní vozík. Cílem sbírky bylo vybrat dostatečný obnos na pořízení elektropohonu, který by jí umožnil snazší pohyb. Tento cíl byl dosažen a dokonce překonán, jelikož se nám podařilo Simoně předat 126.944,- Kč.
Vybraná částka 126.944,- Kč byla použita na:
» matrace polohovatelná (19.780,- Kč)
» vybavení vozíku (20.039,- Kč)
» tlačný pohon (87.125,- Kč)
1. ročník / 2020 - Jaroslav Janda
Zaměstnancům a partnerům se podařilo vybrat 42.000,- Kč. Stejnou částkou přispěla i firma S-B s.r.o., tudíž se nám podařilo panu Jandovi předat poukazy v celkové hodnotě 84.000,- Kč. Prostředky byly použity mimo jiné na modernizaci invalidního vozíku a na čerpání rehabilitačních služeb v centru Paraple.
Vybraná částka 84.000,- Kč byla použita na:
» matrace (4.182,- Kč)
» akumulátor do vozíku (14.188,- Kč)
» podsedák (1.714,- Kč)
» centrum Paraple (17.100,- Kč)
» TV (15.089,- Kč)
» pomoc s péčí (31.727,- Kč)
O nadačním fondu S-B s.r.o

o nadaci


Smysl založení nadace je jednoduchý, již jako malý kluk jsem se snažil pomáhat lidem ve svém okolí. Všude jsme obklopeni různými nadacemi, které nás žádají o finanční pomoc. Nikdy jsem nebyl proti tomu a symbolickou částkou přispěl. Ovšem neustále jsem se zaobíral otázkou. Kolik asi tak procent z vybrané částky se dostane skutečně k lidem, na které jsou peníze vybírané? A vůbec komu jsem vlastně přispěnou částkou pomohl?

Proto mě napadla myšlenka založit nadaci, kde skutečně budeme vědět, že pomůžeme lidem, organizacím v našem blízkém okolí. A s klidným svědomím budeme moci říci, že 100% vybraných finančních prostředků se dostane tam kam má. S vedením společnosti S-B s.r.o. jsem se domluvil, že založíme nadaci S-B, za což jsem moc rád. Vedení společnosti slíbilo, že pokud ponese nadace jméno firmy, tak částku vybranou mezi námi zaměstnanci společnosti S-B s.r.o. zdvojnásobí.

STATUT NADAČNÍHO FONDU ZAKLADATELSKÁ LISTINA

Lukáš Mošnička
předseda výboru nadace
Nadace S-B
Všechna práva vyhrazena © S-B s.r.o.
tvorba webu: InGenius