Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

Pomáháme potřebným
pomáhejte s námi
S-B s.r.o

Šance pro Valentýnku

Valentýnka byla zdravá prospívající holčička. Na jaře tohoto roku však začala mít žaludeční potíže. Nejprve se vyskytovali nepravidelně po jídle. Když se situace opakovala, navštívili pediatričku a absolvovali kolečko vyšetření kvůli možným alergiím. Zvracení bylo čím dál častější a několikrát vedlo i k návštěvě pohotovosti. 17. května byla Valentýnka na na vyšetření v příbramské nomocnici a po několika vyšetřeních byla převezena do motolské nemocnice. Vyšetření naznačovala, že by se mohlo jednat "pouze" o překážku v oblasti žaludku. To se bohužel nepotvrdilo a pan doktor sdělil mamince, že má malá Valentýnka velký nádor v hlavičce. Hned druhý den následovala operace na zavedení hadičky pro odvádění mozkomíšního moku. Další den přišlo téměř 11 hodin strachu. Operace při které měl být Valentýnce odebrán nádor. Rodiče museli souhlasit se všemi riziky, které tato operace přináší - ochrnutí, porušení mozku v nejhorším případě smrt. Pro každého rodiče naprosto nepředstavitelná situace.
Čekali tedy před operačním sálem a věřili, že to jejich Valentýnka zvládne. Operace nakonec dopadla dobře, doktorům se podařilo odstranit celý nádor. Po několika dnech na JIP se Valentýnka vzbudila, rodiče poznala a první co řekla bylo "ham". Po přesunu na oddělení se Valentýnka, za pomoci rehabilitační sestry, učila znovu sedět, lézt a postupně rozhýbávat končetiny na levé straně těla. Když se Valentýnce začalo dařit lépe a rodiče věřili, že to nejhorší je za nimi, přišly výsledky z histologie. Ty bohužel prokázaly vzácný typ onemocnění. Jedinou šancí je prý zlikvidovat veškeré pozůstatky nádoru a věřit, že už se nikdy nevrátí. A tak začal boj, který stále trvá. V červenci byl Valentýnce operován port a začalo ozařování, kam jezdila s tatínkem každý den sanitkou. Maminka nemohla být s Valentýnkou na oddělení kvůli pokročilému stadiu těhotenství. Po ozařování následovala série chemoterapií. První začala na termín porodu druhé dcerky. Všechny chemoterapie tráví Valentýnka v nemocnici s tatínkem a maminka se stará o druhou dcerku. V čase, kdy je Valentýnka doma, jí musejí rodiče píchat injekce na krvetvorbu. Zároveň ji často trápí horečky. Po chemoterapiích ji čeká ještě spousta práce, aby se mohla vrátit do běžného života. Bude muset absolvovat léčbu očí, dále velké množství rehabilitací, protože Valentýnka zatím nechodí a nehýbe se, jak by měla. Rodiče moc dobře ví, že je to běh na dlouhou trať, ale pevně věří, že vše bude v pořádku. Všichni dohromady mají obrovskou energii, sílu a odhodlání.

Cílem nadační sbírky je vybrat částku minimálně 300.000,- Kč, která by rodičům pomohla v boji se zákeřnou chorobou a Valentýnce umožní brzký návrat mezi své vrstevníky.

Valentýnko držíme palce, společně to zvládneme!
Nadace S-B
Všechna práva vyhrazena © S-B s.r.o.
tvorba webu: InGenius